Konstrukcja kalkulatora zdolności kredytowej

kalkulatorProgramiści stworzyli wiele aplikacji internetowych, które ułatwiają życie użytkownikom. Jedną z takich aplikacji jest kalkulator zdolności kredytowej, który bez większych problemów pomoże nam w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie: „czy mam zdolność kredytową”.

Konstrukcja takiego kalkulatora zdolności kredytowej opiera się na bazie danych, do której kalkulator wysyła zapytania. Porównuje on podane przez użytkownika dane do tych, które znajdują się w jego systemie. Jego działanie opiera się na pewnym algorytmie, który wylicza, podobnie jak analitycy bankowi podczas realizacji procesu kredytowego, zdolność kredytową kredytobiorcy. Kalkulator zdolności kredytowej zapyta użytkownika o kilka informacji, które posłużą mu do dokonania koniecznych obliczeń. Pierwszą z nich jest kwota kredytu, jaka docelowo interesuje przyszłego kredytobiorcę. Następnie, kalkulator zdolności kredytowej poprosi użytkownika o podanie szacowanego oprocentowania kredytu i okresu jego spłaty w miesiącach. Poprosi również o podanie rodzaju płaconych rat, a więc tutaj użytkownik będzie miał do wyboru system rat malejących lub rosnących.

W kalkulatorze zdolności kredytowej znajdziemy ponadto takie pola, jak dochód netto gospodarstwa domowego, liczba osób w gospodarstwie domowym, jak i wysokość stałych wydatków, ponoszonych przez użytkownika co miesiąc. Mogą zostać tu wliczone składki na ubezpieczenie, czynsz za mieszkanie, rachunki za prąd, wodę i gaz, czy nawet zobowiązania alimentacyjne kredytobiorcy.

Poniżej przedstawiamy jak wygląda typowy kalkulator zdolności kredytowej:

5 Comments

 1. xafi

  a może prościej skorzystać z dobrego doradcy kredytowego, np na http://www.kredyt-forum.pl ?

 2. Julka

  Fajna sprawa taki kalkulator można sobie szybko obliczyć przybliżoną ratę kredytu. A ma może ktoś wzór wg którego kalkulator liczy zdolność kredytową?

 3. Jola

  Takie kalkulatory to fajna rozwiązanie, wystarczy kilka chwil żeby sprawdzić, która oferta na rynku jest dla nas najkorzystniejsza. Ja ostatnio zaoszczędziłam sporo czasu dzięki skorzystaniu z kalkulatora zdolności leasingowej.

 4. forum-kredytowe.pl

  Właśnie sek w tym, że takli kalkulator nie zawsze da nam odpowiedni wynik i w banku możemy się rozczarować. Oczywiście, jeśli chcemy się tylko tak mniej więcej zorientować, to jest to dobre narzędzie, ale na pewno nie powinno być jedyne i zawsze warto skorzystać z konsultacji z doradcą kredytowym. Jest ich wielu, pracują w różnych miastach, a także przez internet. Znają sytuację na rynku bankowym lepiej niż ktokolwiek. często potrafią też negocjować z bankiem warunki kredytu, żeby były dla nas jak najlepsze. A najważniejsze jest to, że my jako klienci nie musimy płacić doradcy, bo zrobi to bank, w którym weźmiemy kredyt. Takich doradców możecie poszukac na przykład na http://www.forum-kredytowe.pl/f125/zdolnosc-kredytowa-kalkulator-obliczanie-zdolnosci-kredytowej-42722.html

 5. Łukasz Kurlapski

  Z kalkulatorami jest tak, że każdy bank ma swój algorytm. Dlatego taki kalkulator może tylko w pewnym stopniu sprawdzić naszą zdolność na podstawie podstawowych parametrów.

Leave a Comment